🔥Uwaga: W temperaturze powyżej 25°C nasze produkty czekoladowe mogą się topić🔥

Organiczna krajanka sojowa, gruba 1 kg

44,00 zł*

Ceny z VAT plus koszty wysyłki

  • Jakość ekologiczna
  • Produkt niemodyfikowany genetycznie, pochodzący z Austrii
  • Wydajne opakowanie 1 kg
  • Idealna dla wegetarian i wegan
Jakość: Organiczna krajanka sojowa, gruba 1 kg
42,00 zł
44,00 zł
46,00 zł

Natychmiast dostępny, czas dostawy 3-5 dni

Data przydatności do spożycia: 31.07.2023

Kup teraz: Organiczna krajanka sojowa, gruba 1 kg

Kajanka sojowa - w Niemczech jest już o niej głośno, a może teraz przypadnie do gustu także polskim smakoszom mięsa, wegetarianom i weganom. Z czego produkowany jest ten smaczny zamiennik mięsa? 

Jak sama nazwa wskazuje, podstawowym i jedynym składnikiem krajanki są ziarna soi, które są najpierw myte i obierane, a następnie mielone na mąkę sojową. Mąka jest następnie poddana procesowi ekstruzji (czyli tłoczenia), podczas którego zawartość oleju w niej zmniejsza się do 5 %. Na zakończenie odtłuszczona mąka sojowa otrzymuje odpowiedni kształt i teksturę.

Gruba krajanka sojowa jest trochę większa (od drobnej) i świetnie nadaje się jako zamiennik kostki mięsa w leczo lub gulaszu. Czy jako składnik sosu warzywnego, lub jako podsmażony dodatek do sałatki - ten produkt jest wszechstronny. Wypróbuj naszą drobną krajankę sojową, która jest roślinną alternatywą dla mięsa mielonego. 

Średnie wartości odżywcze w 100 g g
Wartość energetyczna (w kj/kcal) 1497 /  356
Tłuszcz 8 g
w tym kwasy nasycone 1.6 g
Węglowodany 14 g
w tym cukry 6.2 g
Błonnik pokarmowy 15 g
Białko 50 g
Salz 0.02 g
Numer produktu: SOJA_002
Pochodzenie Austria
Pochodzenie organiczne Rolnictwo z UE
Zawartość 1 kg
Producent KoRo
EAN/GTIN 4260335838730
Karta katalogowa Specyfikacja
Organ kontroli ekologicznej & pochodzenie ekologiczne
PL-EKO-07
Śladowe ilości Objaśnienie oznaczenia śladowych ilości
Dostawa Czas dostawy
Firma KoRo Handels GmbH
Hauptstraße 26, 10827 Berlin
Przechowywanie Zalecamy przechowywanie w chłodnym i suchym miejscu.
Składniki 100 % SOJA* *z upraw ekologicznych
Zanieczyszczenia krzyżowe Może zawierać śladowe ilości GLUTENU, SEZAMU, MIGDAŁÓW, ORZECHÓW LASKOWYCH, ORZECHÓW WŁOSKICH, NERKOWCÓW i PISTACJI.
Data przydatności do spożycia 31.07.2023
Opis handlowy Organiczna krajanka sojowa, gruba
Prasa i dystrybutorzy Pobierz zdjęcia
Pytania i odpowiedzi: Organiczna krajanka sojowa, gruba 1 kg
Kotlety sojowe należy moczyć w gorącym wywarze warzywnym przez około 10 minut. Następnie jest gotowy do spożycia. Nasza rada: usmaż kotlety sojowe, aby były ładne i chrupiące.
Oczywiście zależy to od Twojego apetytu. Zalecamy 100 g dla 4 osób, ale nie powinno zabraknąć warzyw i dodatkowego dania, takiego jak nasz makaron.
Soya Geschnetzeltes powinny być przechowywane w chłodnym i suchym miejscu.
Kotlety sojowe nie zawierają żadnych dodatków i są wykonane w 100% z soi.
Aby wyprodukować mączkę sojową, ziarna soi są mielone, a następnie prasowane. Olej sojowy jest oddzielany od mąki sojowej w kilku procesach tłoczenia. Ten ostatni ma maksymalną zawartość tłuszczu resztkowego wynoszącą 5% i może być formowany w pożądany kształt za pomocą tzw. ekstrudera. W tym celu mąkę sojową miesza się z dwukrotnie większą ilością wody i sprasowuje pod ciśnieniem i w wysokiej temperaturze. Po zakończeniu procesu ekstruzji masa sojowa jest wyciskana przez dławnicę formującą. Po wydostaniu się z gruczołu masa sojowa rozszerza się w wyniku redukcji i powstaje luźna, włóknista struktura przypominająca mięso. Otrzymany ekstrudat można pociąć na kawałki o różnej długości, aby uzyskać drobne lub grube granulki sojowe, a następnie wysuszyć i zapakować.
Grube mielone mięso sojowe jest doskonałym zamiennikiem gulaszu. Można je również stosować jako dodatek do zup lub sałatek.

Varieties & Origin

Soy granules

These small granules made of soy are perfect for a vegan Bolognese, as they resemble minced meat in size (3-5 mm) and, once soaked, in texture.

Uprawy według krajów w tonach
Kraj Tony
USA 119518490
Brasilien 114599168
Argentinien 54971626
China 13149485
Indien 10981000
Paraguay 10478000
Kanada 7716600
Ukraine 3899370
Russland 3621344
Bolivien 3018872

The demand for soy has been steadily growing over the past 30 years. In 2017, the world harvest of soy was 352 million tons. The ten largest producers, led by the USA, together produced 97% of the total world harvest.

Produkcja

Rozwój cen "Organiczna krajanka sojowa, gruba 1 kg"

Oto jak cena zmieniała się w czasie

Wszystkie informacje bez gwarancji!

4.8/5

96 Oceny


85%
13%
1%
1%
0%
Serena Gaia B.  | 29.06.2022

Już nigdy nie zabraknie go w mojej spiżarni.

Fantastycznie! Dzięki temu produktowi udało mi się przygotować doskonałe arrosticini. Są one bardzo uniwersalne. Bezkonkurencyjny stosunek jakości do ceny. Gdybym sam ich nie ugotował, nie uwierzyłbym, że to nie jest mięso. Są one natomiast doskonałym substytutem dla tych, którzy są weganami, jak ja, lub po prostu chcą czasem zastąpić mięso. Dzięki temu jesteś po bezpiecznej stronie.

Sei der/die Erste, der diese Bewertung als hilfreich markiert
Ángeles L.  | 21.06.2022

Bardzo mi się podoba!

Bardzo podoba mi się ich smak i konsystencja. Jest to jedno z najlepszych białek grochu, jakie wypróbowałem.

Sei der/die Erste, der diese Bewertung als hilfreich markiert
Sonja B.  | 14.06.2022

Raz po raz

Doskonały jako dodatek do warzyw na patelnię lub do zapiekanek.

Sei der/die Erste, der diese Bewertung als hilfreich markiert
Astrid H.  | 22.05.2022

dobra jakość, dobra cena :-)

dobra jakość, dobra cena :-)

Sei der/die Erste, der diese Bewertung als hilfreich markiert
Agathe T.  | 18.05.2022

Idealny zamiennik mięsa do sałatek i dań gotowych

Czy produkty odpowiadają moim oczekiwaniom? Jednak niektóre granulki po transporcie zostały przekształcone w proszek.

Sei der/die Erste, der diese Bewertung als hilfreich markiert
Ann-Christine S.  | 16.05.2022

Wysokiej jakości POWERFOODS

Słodkie / wytrawne / RÓŻNORODNOŚĆ ma nową nazwę! Cena jest absolutnie szalona!!! W sklepie można kupić mniejsze paczki za wyższe kwoty.

Sei der/die Erste, der diese Bewertung als hilfreich markiert
Kirsten P.  | 24.04.2022

Dobrze przyjmuje przyprawy, może być smażony lub gotowany i łączony z prawie wszystkimi warzywami.

Podobna do delikatnej mielonki sojowej, ale ma nieco bardziej wyrazisty smak. Dlatego też wolę używać go na patelniach z warzywami niż w sosach.

1 Person(en) fanden diese Information hilfreich
Simone P.  | 24.04.2022

Opakowanie magazynowe i najwyższa jakość!!!

Przepyszne! Ogromna paczka i najwyższa jakość

Sei der/die Erste, der diese Bewertung als hilfreich markiert
Francesca L.  | 22.04.2022

Doskonała

Doskonała

Sei der/die Erste, der diese Bewertung als hilfreich markiert
Letizia Q.  | 21.04.2022

Zawsze mieć w spiżarni

Wszechstronne i smaczne

Sei der/die Erste, der diese Bewertung als hilfreich markiert

Klienci kupili również